Jak se nestresovat kvůli skupinovému a párovému focení během svatby

15.04.2019

Nevěsty se mě na předsvatebních schůzkách často ptají na párové focení a fotky skupinek.

Většinou je zajímá, jak dlouho to bude trvat a kdy je na to ten správný čas, aby tomu mohly přizpůsobit harmonogram. Tak jsem sepsala pár svých tipů, které vždycky opakuju, ale pamatujte - je to vaše svatba a úplně cokoliv si můžete udělat jen podle sebe.

Každá nevěsta (ale i ženich) je během své svatby nervózní. Stresovat se ještě kvůli tomu, jestli mají všichni fotku s novomanželi a jestli se hosté během párového focení nenudí, to je opravdu zbytečné. Určitě se vám proto bude hodit pár mých konkrétních, praktických rad, díky kterým může být vaše svatba zase o něco víc v klidu.

1. Po gratulacích udělejte jen jednu velkou skupinovou fotku

Většinou snoubenci plánují focení skupinek hned po gratulacích a za každou cenu na tom trvají. Myslí si, že později se určitě všichni rozutečou a už se nikdo nebude chtít fotit. Věřte mi, že takhle to nechodí. Každý chce mít fotku s nevěstou!
Proto doporučuju, abyste se po obřadu hlavně uvolnili a vychutnali si to, že už jste svoji. Nemá cenu nikam spěchat. Protože i když si myslíte, že to bude frk frk, ve skutečnosti strávíme focením skupinek hodinu. Po gratulacích můžete udělat jen velkou skupinovou fotku a pak už se děj vůle boží. Dejte si oběd a bavte se - fotograf je vám neustále v patách. Vy sami si určitě během celého dne najdete chvilku pobavit se s příbuznými a kamarády a u toho vás fotograf rád vyfotí. Takové fotky budou daleko přirozenější, vy nebudete ve stresu a hosté se nebudou při čekání na ostatní nudit.

2. Před hostinou jen pár fotek novomanželů

Nedoporučuju ani párové focení hned po obřadu. V tuhle chvíli má sice nevěsta většinou ještě pořád perfektní make-up a účes, ale na druhou stranu je tu opravdu reálná šance, že budou hosté během čekání znudění. Proto radím po gratulacích a velké skupinové fotce poslat hosty ke stolu (o což se může postarat vaše koordinátorka nebo třeba maminka či kamarádka) a v těch několika málo minutách udělat pár fotek na prázdném místě obřadu. Opravdové párové focení si pak nechte až na podvečer, kdy je to nejlepší světlo, hosté jsou najedení a baví se i bez vás.

3. Párové focení beze spěchu

Na opravdu krásné fotky páru je potřeba čas a není radno dělat je ve spěchu. Proto nevěstám vždycky radím fotit je až později odpoledne nebo k večeru, třeba při západu slunce, kdy je to nejkrásnější měkké světlo. Nezapomínejte, že nevěsta a ženich jsou na svatbě neustále středem pozornosti. Můžete tak brát párové focení i jako chvíli oddechu, kdy jste spolu sami dva (a fotograf, případně kameraman), můžete se uvolnit a vychutnat si to, že jste manželé. Je fajn vyrazit společně třeba na malou procházku k rybníku nebo do lesa, protože už během cesty mohou vzniknout nádherné snímky. A věřte mi, že hosté se bez vás tu hodinku úplně v klidu obejdou.
Můj tip na závěr: Někdy pár zvolí netradičně focení ráno před obřadem nebo v jiný den. Bývají pak krásně uvolnění, protože je netlačí čas a nikdo na ně nečeká.

 

Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.